V turniej koszykówki dziewcząt rocznika 2008 O Puchar Dyrektora ZSZP w Kłecku

W minioną niedzielę 27 września 2020 r. w hali sportowej w Kłecku odbył się V Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kłecku. Celem imprezy było promowanie koszykówki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę oraz integracja zawodniczek z różnych środowisk. Organizatorami Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Kłecko oraz Szkoła Podstawowa w Kłecku. W turnieju wzięły udział dziewczęta rocznik 2008 i młodsze z UKS DELFIN KŁECKO, UKS „DWÓJKA” ROGOŹNO i MUKS KÓRNIK.

Turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym” a więc łącznie rozegrano 3 mecze. W pierwszym meczu Kłecko po zaciętym pojedynku przegrało z Rogoźnem 29: 34 a w kolejnym spotkaniu Rogoźno przegrało z Kórnikiem  27:37. W ostatnim meczu Turnieju dziewczęta z UKS „Delfin” Kłecko mogły (przy dobrym układzie małych punktów) wywalczyć złoty medal z zespołem z MUKS Kórnik. Po bardzo zaciętym pojedynku i emocjach do samego końca dziewczęta z Kłecka niestety zakończyły mecz wynikiem 28:31 dla zespołu z Kórnika. Zawodniczki z Kłecka zajęły trzecie miejsce. Oprócz licznie zgromadzonej publiczności zmagania koszykarek obserwowała Pani Dyrektor Kamila Kozicka,  Prezes UKS „Delfin” Kłecko Pani Ewa Kujawska i Sekretarz Klubu Pani Małgorzata Lech. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła puchary, medale a dla najlepszych zawodniczek i obrońców zespołów statuetki.