V turniej koszykówki dziewcząt rocznika 2008 O Puchar Dyrektora ZSZP w Kłecku

W minioną niedzielę 27 września 2020 r. w hali sportowej w Kłecku odbył się V Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kłecku. Celem imprezy było promowanie koszykówki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę oraz integracja zawodniczek z różnych środowisk. Organizatorami Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Kłecko oraz Szkoła Podstawowa w Kłecku. W turnieju wzięły udział dziewczęta rocznik 2008 i młodsze z UKS DELFIN KŁECKO, UKS „DWÓJKA” ROGOŹNO i MUKS KÓRNIK.

Turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym” a więc łącznie rozegrano 3 mecze. W pierwszym meczu Kłecko po zaciętym pojedynku przegrało z Rogoźnem 29: 34 a w kolejnym spotkaniu Rogoźno przegrało z Kórnikiem  27:37. W ostatnim meczu Turnieju dziewczęta z UKS „Delfin” Kłecko mogły (przy dobrym układzie małych punktów) wywalczyć złoty medal z zespołem z MUKS Kórnik. Po bardzo zaciętym pojedynku i emocjach do samego końca dziewczęta z Kłecka niestety zakończyły mecz wynikiem 28:31 dla zespołu z Kórnika. Zawodniczki z Kłecka zajęły trzecie miejsce. Oprócz licznie zgromadzonej publiczności zmagania koszykarek obserwowała Pani Dyrektor Kamila Kozicka,  Prezes UKS „Delfin” Kłecko Pani Ewa Kujawska i Sekretarz Klubu Pani Małgorzata Lech. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła puchary, medale a dla najlepszych zawodniczek i obrońców zespołów statuetki.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. MUKS KÓRNIK

2. UKS „DWÓJKA” ROGOŹNO

3. UKS DELFIN KŁECKO

Nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników:

Nadia Wojnowska- UKS „Delfin” Kłecko

Klaudia Kołodziejczak– UKS „Dwójka” Rogoźno

Daria Melnyk – MUKS Kórnik

Nagrody indywidualne dla najlepszych obrońców:

Anastazja Kuszwara – UKS „Delfin” Kłecko

Ines Mazurek – UKS „Dwójka” Rogoźno

Maria Lester – MUKS Kórnik

MVP (najbardziej wartościowy zawodnik) Turnieju otrzymała zawodniczka MUKS Kórnik Barbara Bruczyńska

UKS „Delfin” Kłecko

Julia Kozicka, Nadia Wojnowska, Maria Pomorska, Marta Pilecka, Zofia Cieślicka, Anastazja Kuszwara, Julia Robakowska, Laura Maciuszek, Julia Miśkiewicz, Julia Makosz, Nikola Romańska, Wiktoria Lemańska, Larysa Kaczmarek, Patrycja Wankowska, Klaudia Ignasiak

Trenerzy: Ewa Kujawska i Waldemar Gołochowicz

Działalność UKS „Delfin” Kłecko jest współfinansowana ze środków otrzymanych z Budżetu Gminy Kłecko w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu KLUB 2020 i Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w związku z  realizacją zadania w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID – 19. Dzięki tym środkom i wzorowej współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kłecku oraz rodzicami dziewczęta mogą doskonalić swoje umiejętności.

Organizatorzy dziękują rodzicom za przygotowanie poczęstunku i za doping wszystkim kibicom.

Dziękujemy!!!!!!!

ZAPRASZAMY NA