UKS „Delfin” Kłecko

W lutym 2020 roku dziewczęta z UKS „Delfin” Kłecko rocznika 2007 zdobyły Mistrzostwo Powiatu Gnieźnieńskiego w koszykówce w rozgrywkach szkolnych. Dziewczęta przygotowywały się do kolejnych rozgrywek na poziomie Rejonu, kiedy przyszła informacja o zamknięciu szkół z powodu pandemii. Dziewczęta były załamane gdyż Półfinał i Finał Rejonu miał się odbyć w Kłecku i nasza drużyna miała duże szanse wygrać te turnieje i awansować do rozgrywek wojewódzkich. W Kłecku został wstrzymany konkurs na dofinansowanie działalności Organizacji Pozarządowych i działalność klubów sportowych jak i innych organizacji stanęła pod znakiem zapytania. Na początku maja pojawiła się szansa powrotu na boiska zewnętrzne i zawodniczki z UKS wznowiły treningi. Dzięki informacjom z Urzędu Gminy i zaangażowaniu Pana Bartosza Borowiaka do klubów i organizacji naszej gminy dotarła informacja o możliwościach wzięcia udziału w konkursach organizowanych w celu przeciwdziałania skutkom pandemii. Jednym z nich był konkurs ogłoszony przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na realizację zadania w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID – 19. Po napisaniu wniosku i spełnieniu kilku warunków merytorycznych i technicznych okazało się, że zostały nam przyznane środki na przygotowanie i realizację działań podejmowanych w celu podtrzymania funkcjonowania organizacji zagrożonego na skutek COVID – 19. Były to środki w wysokości 19.246 zł przeznaczone na prowadzenie treningów i zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do realizacji przedsięwzięć w ramach zadania. Otrzymaliśmy środki na zakup butów do koszykówki i piłek do grania za zewnętrznych boiskach. W ramach tego programu oraz programu z Ministerstwa Sportu i Turystyki – dofinansowanie realizacji zadania w ramach Programu „Klub” – edycja 2020 nasze wszystkie zawodniczki będą miały możliwość zakupu butów do koszykówki jak i również pozyskamy sprzęt sportowy (piłki fitness, wałki do masażu – roller, rękawiczki treningowe fitness do treningu z gumami oporowymi itp.) . W czerwcu został dokończony przez Urząd Gminy w Kłecku konkurs na dofinansowanie Organizacji Pozarządowych i UKS „Delfin” Kłecko otrzymało środki na organizację obozu (8 tys. ) oraz na zadanie „Wspierania i Upowszechnianie Kultury Fizycznej” – koszykówka dziewcząt (40 tys.) . Podczas obozu (17-26.08.2020) dziewczęta z roczników 2007 i 2008 oraz młodsze przygotowywały się do nadchodzącego sezonu 2020/2021. Jak się to potoczy dalej czas pokaże.